Porównywarka komunikacyjna

Dla wielu kierowców wszelkiego rodzaju porównywarki OC i AC wciąż są technologiczną nowinką. A to dziwne, bo korzyści płynące z takiego rozwiązania są wręcz nieocenione. Nie trzeba ofert szukać samodzielnie, nie trzeba wysłuchiwać ofert od kilku agentów ubezpieczeniowych. Wszystko możesz zrobić z domu – kiedy chcesz i w ciągu pięciu minut.

>>>Porównywarka ubezpieczeń OC i AC – sprawdź składki!<<<

Kalkulator OC i AC czy porównywarka?

W internecie mamy dostępne dwa rodzaje narzędzi, umożliwiające liczenie składek. Pierwszy to kalkulator OC/AC, dostępny na stronach internetowych towarzystw ubezpieczeniowych. Taka aplikacja jest bardzo przydatna, gdy jesteś zdecydowany na zakup ubezpieczenia w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym, bo często możliwy jest zakup polisy od razu z poziomu strony www.

Porównywarkę ubezpieczenia często nazywamy kalkulatorem OC/AC, ale to jest całkiem inne narzędzie! Bardziej adekwatna byłaby chyba nazwa „multikalkulator”. W porównywarce komunikacyjnej bowiem od razu zestawić można ze sobą różne oferty, co nie jest możliwe w kalkulatorze OC firmy ubezpieczeniowej – zliczającym składki tylko tego konkretnego towarzystwa.
Tak więc – jeśli zależy Ci na kompleksowym przeglądzie ofert, to właśnie porównywarka OC i AC powinna spełnić Twoje oczekiwania.

Jak obliczyć OC i AC w porównywarce?

Słysząc sformułowania: „kalkulator”, „obliczenie”, „porównywarka” (nie daj Boże jeszcze „OC i AC”), większość internautów myśli sobie: Nie dziękuję – pozostanę przy tradycyjnym wyszukiwaniu ofert. Tymczasem porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych nie ma w sobie nic trudnego! Naprawdę wystarczy poświęcić pięć minut (osobom, które robią porównanie po raz pierwszy pewnie będzie potrzebne z dziesięć), aby poznać najtańsze OC i tanie AC w odpowiednim zakresie.

Jak obliczać ubezpieczenia online? Najlepiej zacznij od przygotowania się. Zgromadź w zasięgu ręki: dowód rejestracyjny, obecną umowę ubezpieczenia, prawo jazdy, dowód osobisty. Następnie zacznij uzupełniać formularz. Nie wiemy, z jakiej porównywarki będziesz korzystał (chociaż jedną z nich chcielibyśmy Ci polecić), ale większość działa tak samo: odpowiadasz na pytania dotyczące samochodu, historii ubezpieczenia, danych właściciela pojazdu. Na większość z tych pytań pewnie będziesz umiał odpowiedzieć, nie sięgając nawet do swoich dokumentów.

 

Poznaj porównywarki OC i AC samochodu

 

Porównaj OC w 7 minut i ciesz się oszczędnościami!

Porównywanie ofert ubezpieczeniowych nie musi oznaczać spędzenia kilku dni na wizytach w kolejnych towarzystwach ubezpieczeniowych, u agentów czy też na poszczególnych stronach internetowych. Analizy można dokonać nawet w kilka minut, za pomocą internetowych porównywarek i kalkulatorów OC i AC. W ten prosty sposób wykupimy ubezpieczenie najtaniej, jak jest to aktualnie możliwe.

Wszędzie takie samo ubezpieczenie

Właściciele samochodów osobowych podlegających rejestracji muszą zdawać sobie sprawę z faktu, że przed dniem pierwszej rejestracji pojazdu lub wygaśnięciem wcześniej zawartej polisy ubezpieczenia OC, muszą podpisać kolejną umowę na 12 miesięcy. Ubezpieczenie OC samochodu, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla nich, jak wynika z przepisów ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Jednocześnie ta sama ustawa nakłada na wszystkich ubezpieczycieli oferujących komunikacyjne ubezpieczenia OC dla klientów prywatnych i firmowych, obowiązek zapewnienia takiego samego zakresu ochrony ubezpieczeniowej oraz wysokość sum gwarancyjnych. Obecnie (rok 2017) wynoszą one:

  • 1 220 000 euro na jednego poszkodowanego, jeśli chodzi o szkody na osobie  oraz 6 070 000 euro na jedno zdarzenie drogowe,
  • 1 220 000 euro na jedno zdarzenie szkodowe, niezależnie od liczby poszkodowanych w przypadku szkód w mieniu.

Ubezpieczyciele nie mogą oferować gorszych warunków polis OC niż te wskazane we wspominanej powyżej ustawie. Natomiast jej przepisy nie narzucają cen polis ubezpieczeniowych, dlatego te mogą różnić się od siebie dla tego samego ubezpieczającego i jego samochodu nawet o kilkaset złotych. Dlatego też kluczem do oszczędności na ubezpieczeniach OC jest wybór najkorzystniejszej cenowo oferty. Jak tego dokonać?

Porównywanie ofert ubezpieczeniowych

Klienci chcący wykupić najtańsze OC, powinni porównać ze sobą wiele ofert, aby wybrać najtańszą. Pomocny będzie przy tym kalkulator OC AC. Poza tym daje ona możliwość wykupienia od razu wybranego ubezpieczenia w trybie online, co również jest czynnikiem pozwalającym na wypracowanie oszczędności.

Bez wychodzenia z domu i tracenia swojego cennego czasu, w jednym miejscu za pośrednictwem internetu można sprawdzić aktualne ceny ofert OC dla naszego pojazdu. Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz, w którym podać należy zarówno parametry ubezpieczanego auta, jak i przebieg historii ubezpieczenia i dane właściciela czy współwłaścicieli pojazdu. Na tej podstawie porównywarka przedstawi listę najtańszych ubezpieczycieli, z których będzie można wybrać najlepszą z naszej perspektywy propozycję ubezpieczenia komunikacyjnego OC.

Read more... 0 comments

Rankomat.pl

Na pewno kojarzycie Rankomat.pl z reklamy telewizyjnej. Dzisiaj pokażemy, w jaki sposób można tam wypełnić formularz kalkulatora ubezpieczenia samochodu. Zapraszamy serdecznie!

Read more... 0 comments

AC i Assistance a porównywarki

W poprzednim artykule w tym dziale opisywaliśmy działanie takiego narzędzia jak kalkulator ubezpieczenia OC Wowpolisa. Wspomnieliśmy też o tym, że z jego pomocą można także obliczać składkę AC i Assistance. I tu można mieć kilka wątpliwości dotyczących kalkulatora - wybór OC jest dość prosty, wybiera się najtańszą ofertę. Jednak skąd program będzie wiedział, co konkretnie interesuje nas w ponadprogramowym ubezpieczeniu? Sprawdźmy na przykładzie AC!

Read more... 0 comments

Wowpolisa.pl

Wśród różnych propozycji porównywarek ubezpieczeń komunikacyjnych, Wowpolisa.pl jest stosunkowo nowym graczem na rynku. Stąd też pomysł, aby odwrócić chronologię i akurat ją opisać jako pierwszą. Być może bowiem jeszcze nie udało Ci się na nią natrafić.

Read more... 0 comments