AC i Assistance a porównywarki

W poprzednim artykule w tym dziale opisywaliśmy działanie takiego narzędzia jak kalkulator ubezpieczenia OC Wowpolisa. Wspomnieliśmy też o tym, że z jego pomocą można także obliczać składkę AC i Assistance. I tu można mieć kilka wątpliwości dotyczących kalkulatora – wybór OC jest dość prosty, wybiera się najtańszą ofertę. Jednak skąd program będzie wiedział, co konkretnie interesuje nas w ponadprogramowym ubezpieczeniu? Sprawdźmy na przykładzie AC!

Początek jest taki sam – wybieramy „AC”, klikamy „dalej” i przechodzimy do formularza. Jakie tym razem dostajemy pytania?

123Uff… Całkiem tego sporo, prawda? Zanim się zniechęcisz, pomyśl – im więcej pytań, tym lepiej dla Ciebie!

Kalkulator zadaje aż tyle pytań ze względu na precyzję. Dopasowanie najkorzystniejszej oferty dla kogoś jest bardzo trudne. Czasami nawet agenci ubezpieczeniowi mają z tym nie lada kłopot. Tutaj wszystko robi maszyna – nie musisz się martwić, że coś zostanie pominięte, celowo lub niecelowo. Dalej kalkulator działa już tak, jak kalkulator OC – dostajesz pięć najlepszych ofert od różnych ubezpieczycieli, a jeśli zdecydujesz się na jedną z nich, możesz kupić ją przez internet.

Jeżeli poświęcisz trochę czasu na wypełnienie formularza, nie musisz się martwić, że składka zostanie źle obliczona, ale radzimy – sprawdź wszystko dwa razy. Jednak najważniejsze jest, żebyś jak najdokładniej przemyślał, jakiej dokładnie ochrony potrzebujesz – to najlepszy sposób, żeby nie przepłacić. Kalkulator ma tę wadę, że niczego Ci nie doradzi – musisz być już na coś zdecydowany.

Wiele osób boi się, że ich dane wypłyną gdzieś i zostaną użyte do celów reklamowych. Przejrzyj jednak powyższy kwestionariusz – ktoś musiałby być czarodziejem, żeby wyciągnąć z nich adres czy telefon. To są tylko niezbędne pytania, na podstawie których zostanie obliczona składka!

Bardzo podoba nam się w Wowpolisie to, że można kupić OC i AC w pakiecie. Wiadomo – wtedy ubezpieczenie jest tańsze. W ogóle przy zakupach przez internet ubezpieczyciele dają czasami niezłe zniżki. Plus ląduje też za precyzję i przejrzystość formularza. Nie podoba nam się natomiast niekonsekwencja w używaniu ikonek.

Nasza ocena tego kalkulatora AC to 9/10.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosy(ów) oddano)