Porównaj OC w 7 minut i ciesz się oszczędnościami!

Porównywanie ofert ubezpieczeniowych nie musi oznaczać spędzenia kilku dni na wizytach w kolejnych towarzystwach ubezpieczeniowych, u agentów czy też na poszczególnych stronach internetowych. Analizy można dokonać nawet w kilka minut, za pomocą internetowych porównywarek i kalkulatorów OC i AC. W ten prosty sposób wykupimy ubezpieczenie najtaniej, jak jest to aktualnie możliwe.

Wszędzie takie samo ubezpieczenie

Właściciele samochodów osobowych podlegających rejestracji muszą zdawać sobie sprawę z faktu, że przed dniem pierwszej rejestracji pojazdu lub wygaśnięciem wcześniej zawartej polisy ubezpieczenia OC, muszą podpisać kolejną umowę na 12 miesięcy. Ubezpieczenie OC samochodu, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla nich, jak wynika z przepisów ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Jednocześnie ta sama ustawa nakłada na wszystkich ubezpieczycieli oferujących komunikacyjne ubezpieczenia OC dla klientów prywatnych i firmowych, obowiązek zapewnienia takiego samego zakresu ochrony ubezpieczeniowej oraz wysokość sum gwarancyjnych. Obecnie (rok 2017) wynoszą one:

  • 1 220 000 euro na jednego poszkodowanego, jeśli chodzi o szkody na osobie  oraz 6 070 000 euro na jedno zdarzenie drogowe,
  • 1 220 000 euro na jedno zdarzenie szkodowe, niezależnie od liczby poszkodowanych w przypadku szkód w mieniu.

Ubezpieczyciele nie mogą oferować gorszych warunków polis OC niż te wskazane we wspominanej powyżej ustawie. Natomiast jej przepisy nie narzucają cen polis ubezpieczeniowych, dlatego te mogą różnić się od siebie dla tego samego ubezpieczającego i jego samochodu nawet o kilkaset złotych. Dlatego też kluczem do oszczędności na ubezpieczeniach OC jest wybór najkorzystniejszej cenowo oferty. Jak tego dokonać?

Porównywanie ofert ubezpieczeniowych

Klienci chcący wykupić najtańsze OC, powinni porównać ze sobą wiele ofert, aby wybrać najtańszą. Pomocny będzie przy tym kalkulator OC AC. Poza tym daje ona możliwość wykupienia od razu wybranego ubezpieczenia w trybie online, co również jest czynnikiem pozwalającym na wypracowanie oszczędności.

Bez wychodzenia z domu i tracenia swojego cennego czasu, w jednym miejscu za pośrednictwem internetu można sprawdzić aktualne ceny ofert OC dla naszego pojazdu. Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz, w którym podać należy zarówno parametry ubezpieczanego auta, jak i przebieg historii ubezpieczenia i dane właściciela czy współwłaścicieli pojazdu. Na tej podstawie porównywarka przedstawi listę najtańszych ubezpieczycieli, z których będzie można wybrać najlepszą z naszej perspektywy propozycję ubezpieczenia komunikacyjnego OC.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos oddano)
Porównaj OC w 7 minut i ciesz się oszczędnościami!, 10.0 out of 10 based on 1 rating