Ubezpieczeniemieszkania.pl

Zainteresowanych dobrych i dopasowanym ubezpieczeniem nieruchomości zapraszamy serdecznie do odwiedzin serwisu ubezpieczeniemieszkania.pl, gdzie na stronie leadowej możesz uzyskać porównanie najlepszych polis. My natomiast w tym artykule postaramy się przybliżyć Wam działanie tego narzędzia.

Jeśli ktoś już korzystał z porównywarki ubezpieczeń na życie, oferowanej przez Ubezpieczenia Online.pl, to powinien bardzo dobrze odnaleźć się w tym serwisie. Jeśli natomiast system lead jest dla Ciebie zupełną nowością, to nasz artykuł z pewnością Ci się przyda. A całe narzędzie jest dostępne na stronie: https://kalkulator.ubezpieczeniemieszkania.pl.

Na starcie oczywiście musisz wypełnić krótki formularz. Oczywiście jeśli chcesz otrzymać rzetelne porównanie – musisz uzupełnić leada informacjami prawdziwymi!

Na pierwszym kroku padają pytania o:

  • przedmiot ubezpieczenia (poprzez formularz można ubezpieczyć: mieszkanie samo lub z wyposażeniem, dom – sam lub z wyposażeniem, dom w budowie);

  • jeśli w pierwszym pytaniu wyraziłeś chęć ubezpieczenia mieszkania, to musisz podać kondygnację – pamiętaj, że mieszkanie na parterze lub na ostatniej kondygnacji dostaną zwyżkę);

  • następny będzie kod pocztowy miejsca zamieszkania;

  • konstrukcja budynku – jeśli jest palna, ubezpieczyciel może naliczyć zwyżkę albo nie ubezpieczyć nieruchomości w ogóle;

  • rok budowy;

  • pada również pytanie o to, czy ubezpieczenie jest pod kredyt. Jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie murów od ognia i innych zdarzeń losowych z cesją na bank, możesz również od razu połączyć ofertę z ubezpieczeniem na życie. To znakomita wiadomość, prawda?.

Nic trudnego, prawda? W kolejnym kroku powinieneś wybrać zakres swojego ubezpieczenia. Zresztą zobacz sam:

jaki zakres powinno mieć Twoje ubezpieczenie mieszkania? dopasuj do potrzeb

Po kliknięciu znaku zapytania zobaczysz, jaki zakres ochrony może (choć nie musi – w zależności od firmy ubezpieczeniowej mogą być różnice) obejmować Twoje ubezpieczenie mieszkania. Informujesz również swojego ubezpieczyciela, jaką wartość odszkodowania chcesz uzyskać. To również jest świetne, że dzięki praktycznej podpowiedzi dowiemy się, czym się od siebie różnią wartości: odtworzeniowa, rzeczywista i rynkowa. Ma to wymierny wpływ później na wysokość składki. Najtańsza (ale w przypadku wypłaty odszkodowania chyba najmniej opłacalna) będzie wartość rzeczywista, ponieważ ubezpieczyciel pomniejszy odszkodowanie o potencjalne zużycie. Tak więc – uważaj, co wybierzesz!

Kolejnymi pytaniami są: wysokość sumy ubezpieczenia (nie warto zakładać małej sumy) oraz elementy, które pozwolą Ci zaoszczędzić na ubezpieczeniu. Każdy posiadany alarm, zabezpieczenie przeciwkradzieżowe, żaluzje antywłamaniowe, różnego rodzaju zabezpieczenia przeciwpożarowe mają naprawdę bardzo dobry wpływ na wysokość składki – mogą ją znakomicie obniżyć. Ostatnie w tym kroku pytanie dotyczy tego, czy mieszkanie jest właśnie ubezpieczone i można przejść dalej.

Ostatni krok to formularz kontaktowy. Jest on oczywiście standardowy: imię, nazwisko, numer telefonu, miasto i adres e-mail. Dane te pozwolą skontaktować się z Tobą najpierw konsultantowi w celu potwierdzenia zamówienia, a potem agentom ubezpieczeniowym (maksymalnie piątce) różnych towarzystw, którzy przedstawią oferty. Pamiętaj, aby wszystkie te dane były prawdziwe!

Nasza opinia: szybko i sprawnie. Poprawne wypełnienie formularza nie powinno sprawić żadnego problemu nawet największemu laikowi dzięki praktycznym podpowiedziom, wszystko wykonuje się bardzo szybko. Konsultant, który potwierdził nasze zamówienie, był osobą bardzo kompetentną, otrzymaliśmy również pięć ofert od agentów ubezpieczeniowych – ofert nadmieńmy zresztą bardzo atrakcyjnych. Możemy z czystym sumieniem polecić mieszkaniowy system lead.

Nasza ocena: 10/10.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosy(ów) oddano)