Ubezpieczenia Online

Ubezpieczenia Online.pl to największa porównywarka ubezpieczeń na życie w Polsce. O tym, w jaki sposób działają tego typu kalkulatory, pisaliśmy już na naszej stronie internetowej. Dzisiaj przedstawimy krok po kroku, w jaki sposób należy korzystać z tego narzędzia. Zapraszamy do lektury!

Aby skorzystać z porównywarki Ubezpieczenia Online.pl, należy wejść na stronę http://www.ubezpieczeniaonline.pl/porownaj-ubezpieczenia/. Twoim oczom ukaże się formularz, wykonany w bardzo nowoczesnym stylu. Widoczny pasek postępu informuje, ile jeszcze pozostało do uzupełnienia formularza:

Ile jeszcze zostało do końca tego formularza, hę?

Na pierwszym kroku formularza będziesz musiał podać cel swojego ubezpieczenia. Nie bój się, nie jest to test jednokrotnego wyboru:) Wybrać możesz nawet wszystkie z pięciu dostępnych opcji (lub tylko jedną – pamiętaj, że ubezpieczenie na życie jest produktem bardzo pod względem ochrony elastycznym):

Jakie dodatkowe opcje w ubezpeczeniu na życie można wybrać?

Następnie uzupełniasz wysokość sumy ubezpieczenia (dzięki designerskiemu suwaczkowi – nie musisz klepać kwoty ręcznie:) i przechodzisz do kolejnego kroku.

A na drugim etapie musisz uzupełnić informację o swoim stanie zdrowia. Jeśli z listy:

opisz swoje zdrowie - i nie kłam w ankiecie medycznej

wybierz zgodnie z prawdą opcję numer dwa, będziesz musiał podać szczegóły swojej choroby. Dzieje się tak dlatego, ponieważ osoby z przebytą ciężką chorobą otrzymają zwyżkę na ubezpieczeniu – lub w ogóle zawarcie umowy zostanie im odmówione. Nie należy jednak kłamać w tym punkcie – do zawarcia ubezpieczenia na życie (w większości) firm ubezpieczeniowych i tak konieczne będzie przejście badań medycznych.

Kolejno uzupełniasz swój zawód (ma to na celu określenie ryzyka wystąpienia wypadku w pracy) i przechodzisz do kolejnego kroku. Dużym plusem jest fakt, że nie musisz wpisywać swojego zawodu, a możesz wybrać z dostępnej listy najczęściej uzupełnianych zawodów.

Następnie czeka Cię jeszcze uzupełnienie swoich danych kontaktowych. Koniecznie podaj swój prawdziwy numer telefonu! Inaczej konsultant nie będzie w stanie skontaktować się z Tobą w celu potwierdzenia Twoich danych!

Dużą wygodą jest to, że zostajesz poinformowany – z jakiego numeru telefonu będzie do Ciebie dzwonił konsultant oraz w jakich godzinach powinieneś spodziewać się telefonu. Możesz oczywiście samodzielnie wybrać sobie datę i porę kontaktu:

Możesz wybrać porę kontaktu z konsultantem

Ostatnim krokiem jest ekran z podziękowaniem. Następnie czekasz na telefon od konsultanta, który potwierdzi Twoje dane, i na oferty od agentów ubezpieczeniowych.

Nasza opinia? Brak zdecydowanego konkurenta na rynku porównania ubezpieczenia na życie wcale nie zawyża naszej oceny. Formularz wypełnia się szybko i sprawnie, dane potwierdzają osoby kompetentne w porach wyznaczonych przez internautę, a oferty od agentów ubezpieczeniowych satysfakcjonują. Wisienką na torcie jest nowoczesny wygląd całej strony internetowej i formularza. Czego chcieć więcej.

Nasza ocena: 10/10.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos oddano)
Ubezpieczenia Online, 10.0 out of 10 based on 1 rating