Pewnie już widziałeś serwis ubezpieczeniaonline.pl i ichnią porównywarkę ubezpieczeń na życie. Dzisiaj chcielibyśmy pokazać Ci, w jaki sposób należy uzupełnić inny formularz, który zbliży Cię do wyboru najlepszego ubezpieczenia na życie.
Aby porównać, przejdź do strony ubezpieczeniazyciowe.pl i wybierz zakładkę „Porównaj”. Wejdziesz tym samym na formularz życiowy, który łącznie obejmie sześć kroków.
Pierwszy z nich to pytanie o to, czy interesuje Cię ubezpieczenie indywidualne czy grupowe (dzięki temu formularzowi pracodawca może znaleźć ubezpieczenie dla swoich pracowników). My zaznaczymy „indywidualne” i przejdziemy do następnych pytań:
-
dla kogo zamawiasz ubezpieczenie – pamiętaj, że możesz wystąpić w roli ubezpieczającego, ale nie ubezpieczonego. Możesz też ubezpieczenie kupić dla siebie samego (samej) albo w ramach jednej polisy ubezpieczyć również współmałżonków. To należy do Twojej decyzji;
-
celu ubezpieczenia – możesz nie wybrać nic (wówczas ochrona będzie podstawowa) lub też zaznaczyć dodatkowe opcje, które będą różne w zależności od Twoich potrzeb. Na przykład osoba samotna będzie bała się utraty dochodów w razie niezdolności do pracy, a nie będzie potrzebowała ubezpieczenia posagowego dla dziecka, itd.;
-
sumy ubezpieczenia – masz do wyboru widełki od 30 tysięcy nawet powyżej jednego miliona złotych (jest to opcja dedykowana zwłaszcza tym najbogatszym);
-
zaznaczasz także, czy interesuje Cię ubezpieczenie dożywotnie czy terminowe.
Przechodzisz do następnego kroku, gdzie będziesz pytany o dane osobowe: płeć, datę urodzenia (im ubezpieczany jest młodszy, tym wysokość składki jest niższa) oraz o wykonywany zawód. Osoby, które mają zawody o podwyższonym ryzyku (np. policjanci, strażacy, górnicy), będą mieli zwyżkę.
Następny krok to sytuacja życiowa. To, czy posiadasz własne mieszkanie, dzieci oraz suma wydatków miesięcznych pozwoli ubezpieczycielowi możliwie najlepiej zorientować się, jakich świadczeń będziesz potrzebować (Ty lub Twoi najbliżsi) i według tego dobrać najlepszą ofertę.
Następnie przechodzimy do ankiety medycznej, takiej zresztą jak na poniższym screenie:
Jak już pisaliśmy przy innej okazji – nie wolno Ci kłamać w tym punkcie! Pamiętaj również, iż jakiekolwiek przebyte ciężkie choroby w przeszłości mogą skutkować zwyżką lub nawet odmową zawarcia ubezpieczenia! Dlatego też ubezpieczenia na życie najlepiej zawierać, będąc w dobrym zdrowiu.
Przedostatni krok, to uzupełnienie formularza kontaktowego. Pamiętaj, żeby wpisać prawdziwe dane, włącznie z aktualnym numerem telefonu!
Jeśli tego nie zrobisz – kontakt z Tobą nie będzie możliwy!
Co dalej? Następnie:
-
skontaktuje się z Tobą konsultant w celu potwierdzenia, że jesteś zainteresowany ubezpieczeniem;
-
następnie w ciągu 1-3 dni skontaktuje się z Tobą maksymalnie piątka agentów ubezpieczeniowych, którzy są przekonani, że mogą zaoferować Ci najatrakcyjniejsze dodatkowe ubezpieczenie na życie na rynku!
Nasza opinia: formularz uzupełnia się bardzo szybko (może nie tak szybko, jak ten, ale równie dobrze), konsultant, który zadzwonił z potwierdzeniem, to osoba bardzo kompetentna, a oferty od agentów – w bardzo atrakcyjnych zarówno cenach, jak i zakresach.
Nasza ocena: 9/10.