Polisaturystyczna.pl

Dzisiaj mamy do zaprezentowania Wam porównywarkę Polisaturystyczna.pl. O tym, jak działa to narzędzie, opisujemy krok po kroku poniżej. Zapraszamy do lektury!

Aby skorzystać z porównania ubezpieczenia turystycznego, należy wejść na tę stronę internetową: www.polisaturystyczna.pl/porownaj/. Twoim oczom ukaże się dający się szybko uzupełnić elegancki formularz. Żadnych dodatkowych kroków do przejścia – wszystko udało się zmieścić na jednej stronie. Good job!

Taka porównywarka ubezpieczeń podróżnych przyda się zwłaszcza jeśli planujemy wyjazd zagraniczny np. na majówkę: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/gdzie-na-majowke-w-2023/556.html

Na początku należy określić kraj wyjazdu. Do wyboru mamy: Europę, Kanadę i USA, a także Resztę Świata. Jest tak dlatego, ponieważ ubezpieczyciele mają różne taryfy na te trzy obszary. Następnie podać należy również nazwę kraju:

wpisz swój cel podróży

Kolejnymi zaletami porównywarki, które rzucają się na pierwszy rzut oka, są:

  • ładna, przejrzysta i spójna ikonografika (jeśli ktoś lubuje się w takich detalach);

  • oraz podpowiedzi widoczne przy kolejnych polach formularza.

Następnie należy uzupełnić daty wyjazdu i można przejść dalej, do kolejnych dwóch pytań – o to, czy wszyscy podróżni znajdują się w Polsce oraz ile osób będzie ubezpieczonych. To pierwsze pytanie może zdziwić, ale zdarzają się podróżni, którzy polisę chcą zawrzeć również dla osób, które już z kraju wyjechały. Wówczas ubezpieczyciel ma prawo dać zwyżkę oraz zastosować okres karencji.

Kolejne pytanie różni się w zależności od tego, jakiej odpowiedzi udzielisz w poprzednim punkcie. Jeśli ubezpieczonym będzie jedna osoba – wówczas musisz podać tylko datę urodzenia. Jeśli rodzina – trzeba będzie podać datę urodzenia pierwszej osoby dorosłej i pierwszego dziecka. W przypadku grupy osób chcących kupić ubezpieczenie turystyczne poprzez porównywarkę konieczne będzie podanie liczby osób w grupie oraz daty ich urodzenia (jeśli liczba osób w grupie nie przekracza dziewięciu).

Kolejne pytania są takie, jakie widzimy na obrazku:

kolejne trzy pytania, m.in. o opcje dodatkowe i sport
Jeśli chodzi o dodatkowe opcje, to nikomu chyba tłumaczyć nie trzeba, że warto wybrać je wszystkie (chyba że ktoś nie posiada sprzętu sportowego:). W pytaniu o sport pamiętajmy, że uprawianie sportu nawet amatorsko będzie oznaczało zwyżkę, ale pozwoli również zapobiec skutkom wypadków. Nie można również kłamać w pytaniu o ciążę lub chorobę – jeśli tak postąpisz, a zdarzenie będzie skutkiem np. choroby, wówczas ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłatę świadczenia!

W kolejnym pytaniu twórcy porównywarki ubezpieczeń chcą wiedzieć, czy wyjazd jest z myślą o pracy (a jeśli tak – to czy będzie to praca umysłowa czy fizyczna) i pada najważniejsze pytanie w całym formularzu – o zakres ochrony:

zakres ochrony

Praktyczne podpowiedzi poinformują Cię:

  • dla kogo jest dedykowany ten typ ochrony (dla wyjeżdżających do krajów sąsiadujących z Polską, dla osób wyjeżdżających do innych krajów europejskich albo do reszty świata);

  • ile wynoszą sumy ubezpieczenia (te wahają się pomiędzy 10 tys. a 100 tys. złotych w zależności od wybranego pakietu).

I voila – możesz porównać oferty. Zobaczysz tabelę wynikową z ofertami uszeregowanymi od najtańszej do najdroższej. Możesz poznać szczegóły ubezpieczenia albo kupić polisę przez internet. Możesz także porównać sobie zakresy ubezpieczenia. Wśród ofert są między innymi: Europa, Generali, Signal Iduna, Warta.

Gdy już wybierzesz interesujące Cię ubezpieczenie (niekoniecznie musi to być najtańsza oferta, pamiętaj!), możesz kupić polisę turystyczną online. Zrobisz to przez serwis umożliwiający szybkie transakcje online, co znakomicie przyspiesza cały proces.

Wnioski? Polisaturystyczna.pl powinna być stawiana za wzór wszelkim porównywarkom ubezpieczeń podróżnych. Ekspresowe porównanie ofert i szybki zakup polisy sprawiają, że z czystym sumieniem można ocenić ten serwis na maksymalną dziesiątkę.

Nasza ocena: 10/10

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosy(ów) oddano)