Totalmoney.pl

Podobnie jak w przypadku Rankomatu, tak i Totalmoney ma ambicje stać się porównywarką wszystkich ubezpieczeń i usług finansowych (z telewizją, internetem i telefonem włącznie). Dzisiaj zastanowimy się nad porównywarką ubezpieczeń turystycznych, która jest obecna w serwisie.

Porównywarkę polis na wyjazd zagraniczny można znaleźć pod adresem: http://www.totalmoney.pl/ubezpieczenia_turystyczne. Jeśli korzystaliście już z tej porównywarki, to pewnie działanie narzędzia na stronie Totalmoney.pl nie będzie Wam nastręczało wiele trudności. Niemniej jednak: opisać by wypadało.

Co musisz zrobić najpierw? Oczywiście – wybrać kraj wyjazdu. Do wyboru masz: Europę, USA wraz z Kanadą oraz Resztę Świata. Pamiętaj, że dla tych trzech regionów będzie ustala inna taryfa ubezpieczenia! W Polsce natomiast działa nasze krajowe ubezpieczenie zdrowotne.

Następnym krokiem jest wybór terminów wyjazdu turystycznego, a potem przechodzimy do danych osobowych. Poprzez Totalmoney.pl możesz ubezpieczyć także ludzi, którzy już są na wyjeździe turystycznym – pamiętaj jednak, że wówczas będzie zastosowany okres karencji (między jednym a trzema dniami).

Następnie informujesz swojego ubezpieczyciela o:

  • liczbie osób, wyjeżdżających na urlop

  • dacie ich urodzenia.

Przedstawiasz także, jaki zakres ubezpieczenia Cię interesuje. Możesz wybrać następujące dodatkowe opcje:

jakie dodatkowe opcje wybrać na totalmoney.pl

Następnie przechodzimy do pytania o uprawianie sportu (pamiętaj, aby powiedzieć prawdę w tym punkcie), o ciążę lub ewentualne choroby (również:) i o ewentualny wyjazd do pracy. Ostatnie pytanie wydaje się chyba najistotniejsze – o zakres ochrony. Pozwala on odpowiednio dopasować sumę ubezpieczenia do Twoich potrzeb. Widełki to od 10 tysięcy euro (dobre dla osób wyjeżdżających do krajów sąsiadujących z Polską oraz posiadających kartę EKUZ) aż do 100 tysięcy euro.

Klikamy „Porównaj”… i nic się nie dzieje. Okazało się, że nie uzupełniliśmy jednego pola. Okej, błąd poprawiony i ruszamy dalej. Przygotowanie ofert musi chwilę potrwać, ale oczekiwanie zostaje nam wynagrodzone tabelą wynikową z kilkoma bardzo atrakcyjnymi finansowo ofertami. Ubezpieczenie tygodniowego wyjazdu do Stanów z podstawową ochroną (a więc bez opcji dodatkowych) to koszt tylko kilkudziesięciu złotych! Niemniej jednak zachęcamy, aby przed kupnem ubezpieczenia poznać szczegóły ubezpieczenia. Być może (jak to bywa w przypadku większości ubezpieczeń dobrowolnych) jednak nieco droższa polisa będzie tą najlepszą…

Nasza opinia: formularz podobny do polisyturystycznej.pl i tak samo jak on funkcjonalny. Nic dodać, nic ująć. Zachęcamy do korzystania!

Nasza ocena: 9/10.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.7/10 (3 głosy(ów) oddano)
Totalmoney.pl, 8.7 out of 10 based on 3 ratings