Ubezpieczenieturystyczne.com.pl

Ubezpieczenieturystyczne.com.pl jest serwisem, który umożliwia zawarcie polisy na wyjazd na dwa sposoby: albo poprzez kupno już gotowego produktu, albo poprzez dopasowanie ubezpieczenia do własnych potrzeb. Ponieważ nasz serwis traktuje o porównywarkach ubezpieczeń, to zajmiemy się tą drugą możliwością.


Po wejściu na stronę www.porownanie.ubezpieczenieturystyczne.com.pl/dopasuj-ubezpieczenie/0.html od razu otrzymujesz informację, że zakup polisy jest możliwy już w pięciu krokach:

zobacz, jak w pięciu krokach kupić dobre ubezpieczenie turystyczne

Pierwszym krokiem ma być wypełnienie krótkiego formularza. Skoro tak – to do dzieła!

Ubezpieczenie turystyczne przyda się zwłaszcza podczas wyjazdu na majówkę: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/gdzie-na-majowke-w-2023/556.html

Jeśli ktoś zwraca uwagę na grafikę formularza, to raczej się rozczaruje – nie ma tu jakichkolwiek fajerwerków, ale twórcy serwisu postawili przede wszystkim na funkcjonalność. W pierwszym pytaniu trzeba odpowiedzieć, czy ubezpieczenie będzie zawarte dla obcokrajowca. Następnie pada pytanie o cel podróży – do wyboru jest Polska, Europa i kraje Morza Śródziemnego oraz Świat. Wszystkie odpowiedzi wybierasz z rozwijanej listy, co na pewno przyspiesza cały proces.

Następne pytania, jakie padają, to:

  • liczba osób biorących udział w wyjeździe (do wyboru mamy pola: Wyjazd indywidualny, Rodzinny, Grupowy oraz Grupowy powyżej 20 osób);
  • cel wyjazdu (Wypoczynek, Praca fizyczna, Delegacja, Zawody Sportowe, Inny);
  • pytanie o ciążę;
  • o uprawianie sportu (Brak, Sport Amatorski, Sport Wyczynowy, Ekstremalny – za każde uprawianie sportu ubezpieczyciel może dać Ci zwyżkę).

Najistotniejsze wydaje się pytanie o zakres ubezpieczenia. Tu mamy trzy możliwości do wyboru:

dopasuj zakres swojej polisy

Szkoda, że nie zostało to może trochę szerzej wytłumaczone, ale w porządku – wierzymy, że zakresy zostaną porównane później, podobnie jak to miało miejsce przy okazji innej porównywarki ubezpieczeń turystycznych.

Ostatnimi trzema pytaniami są:

  • pytania o wiek (a raczej – o to, czy któraś z osób ma więcej niż 65 lat) i choroby;
  • oraz o to, czy chcesz zawrzeć dodatkowe ubezpieczenie sprzętu i bagażu.

Uzupełnienie formularza zajęło nam może ze dwie minuty. Następną czynnością, jaką musimy wykonać, jest kliknięcie na przycisk „Dopasuj”. Otrzymujemy tabelkę z trzema różnymi ubezpieczeniami do wyboru. Aby poznać cenę ubezpieczenia, trzeba kliknąć na „Kup” i uzupełnić dodatkowymi informacjami specjalny formularz na stronie internetowej ubezpieczyciela. Możesz tam od razu wybrać również wariant interesującego Cię ubezpieczenia.

Nasza opinia? Ciekawie rozwiązane. Ubezpieczenieturystyczne.com.pl na pewno pomaga w bardziej zindywidualizowanym dopasowaniu interesującego Cię ubezpieczenia turystycznego.

Nasza ocena: 9/10.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos oddano)
Ubezpieczenieturystyczne.com.pl, 10.0 out of 10 based on 1 rating