Krótkie FAQ o porównywarkach ubezpieczeń

Krótkie FAQ o porównywarkach ubezpieczeń

W całym naszym serwisie staramy się przekonać Państwa o korzyściach płynących z porównania ubezpieczenia przez internet. A w dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania na temat porównywarek online i rozwiejemy (mamy nadzieję, że ostatnie) wątpliwości.

Pytanie pierwsze: czy porównywarka policzy mi faktyczną składkę?

Jak najbardziej! Przy tworzeniu kalkulatorów używa się takich samych taryfikatorów, jakie mają towarzystwa ubezpieczeniowe. Tak więc składka będzie identyczna, jak w przypadku wyliczenia dokonanego przez agenta ubezpieczeniowego.

Oczywiście inaczej jest w przypadku ubezpieczeń na życie, ale z jakich powodów – już tłumaczyliśmy.

Pytanie drugie: czy skorzystanie z kalkulatora do czegoś zobowiązuje?

Nie! Absolutnie nie musisz zawierać umowy, ani nawet wysłuchiwać propozycji agenta ubezpieczeniowego. Możesz się oczywiście rozmyślić, albo dokonać kalkulacji wyłącznie po to, aby sprawdzić, ile wyniesie Cię Twoja składka.

Pytanie trzecie: dlaczego kalkulatory ubezpieczeń zadają tyle pytań?

Wszystkie pytania, które padają w porównywarkach, służą do wyliczenia składki minimum w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym. Zwłaszcza w przypadku porównywarek komunikacyjnych może to być irytujące, ale proszę mi wierzyć – żadne pytanie, które się pojawia, nie jest zbędne! Wracając jeszcze do porównywarek OC/AC – może się zdarzyć, że któryś z ubezpieczycieli bierze jeszcze pod uwagę kolor auta przy ustalaniu składki (że niby jaskrawe maja tańsze ubezpieczenie… tak kiedyś bywało!). Tym samym takie pytanie musi pojawić się w kalkulatorze, nawet jeśli pozostałe towarzystwa ubezpieczeniowe dawno już zapomniały o wpływie koloru samochodu na wysokość składki.

Pytanie czwarte: czy korzystanie z porównywarek jest bezpieczne?

Tak. Aczkolwiek jeśli porównywarka „pyta” nas o dane osobowe (imię, nazwisko, numer telefonu lub adres e-mail), to zobaczmy w regulaminie serwisu, do jakich partnerów trafią nasze dane.