Pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych – razem czy osobno?

Oprócz obowiązkowego dla każdego posiadacza poruszającego się po drogach pojazdu ubezpieczenia OC Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują dodatkowe pakiety, chroniące kierowcę przed szeroką gamą zagrożeń, jakie czyhają na drogach.

Najczęściej spotykamy Autocasco – a więc ochronę pojazdu i jego wyposażenia przed skutkami kolizji i incydentów. Pakiety assistance z kolei w mniej lub bardziej kompleksowy sposób mają zapewnić pomoc techniczną i medyczną – do zapewnienia tłumacza podczas wyjazdu za granicę włącznie. Dla osób, ktore zdecydowane są wydać mniej skierowane są oferty cząstkowe, zapewniające na przykład ubezpieczenie szyb, opon czy bagażu.

Jeżeli chcesz zapoznać się z propozycjami poszczególnych TU – porównaj ubezpieczenia OC/AC: https://kalkulator.najtaniejuagenta.pl/kalkulator/oc-ac/, korzystając z wybranej przez siebie porównywarki. Z uwagi na łatwość obsługi i przejrzystość całego procesu polecam stronę najtaniejuagenta.pl.

Od razu warto sobie jednak zadać pytanie – czy wybrać kilka najbardziej korzystnych, ale osobnych ofert – czy też zdecydować się na jedno TU?

Odpowiedź „to zależy” nasuwa się sama – są wypadki, w których to osobne umowy z kilkoma TU będą dla nas bardziej korzystne – ale w ogromnej większości przypadków to połączenie ofert będzie optymalnym wyborem.

Dlaczego? Przede wszystkim możemy liczyć wtedy na szereg zniżek, ktore mogą zrównoważyć bądź nawet przewyższyć atrakcyjnością ceny osobnych pakietów. Nie bez znaczenia jest też kwestia wygody – wszystkie kwestie mamy zgrupowane w jednym miejscu, co znacznie ułatwia postępowanie w razie wypadku bądź innego incydentu. Wreszcie – kwestia elastyczności. Wiele aspektów możemy „poukładać”, a agent TU ma większą swobodę w dopasowaniu poszczególnych elementów oferty do naszych potrzeb.

Jeżeli więc myślisz o wyborze jednego lub kilku ubezpieczeń dodatkowych – warto (przynajmniej na początku) udać się z tym do TU, w którym masz OC.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosy(ów) oddano)