Wowpolisa.pl

Wśród różnych propozycji porównywarek ubezpieczeń komunikacyjnych, Wowpolisa.pl jest stosunkowo nowym graczem na rynku. Stąd też pomysł, aby odwrócić chronologię i akurat ją opisać jako pierwszą. Być może bowiem jeszcze nie udało Ci się na nią natrafić.

Aby wejść na kalkulator OC, musisz odwiedzić ten adres https://kalkulator.wowpolisa.pl/kalkulator/oc-ac/.  Będziesz poproszony o wybór rodzaju kalkulacji: OC, AC lub pakiet. Jak mniemamy – w zależności od wybranego modelu kalkulacji niektóre pytania w formularzu nie padną. Cóż – to się okaże. Dlatego też wybraliśmy OC:

wybierz typ kalkulacji - oc, ac lub ubezpieczenia w pakiecie

i przechodzimy do kolejnego kroku. Tam czekają nas tradycyjne pytania o samochód. Jeśli korzystałeś już wcześniej z porównywarek komunikacyjnych (na przykład z Rankomatu), to pewnie znakomicie się w tym odnajdziesz. Pytania padają o:

  • rok produkcji, markę, model i rodzaj pojazdu;

  • datę pierwszej rejestracji w ogóle i w Polsce (musieliśmy chwilę pomyśleć, ale ostatecznie chyba to dobrze, że data rejestracji w Polsce nie zapisuje się z marszu);

  • kolejne pytania to zabezpieczenia antykradzieżowe oraz badania techniczne;

  • formularz zapyta nas także o takie kwestie, jak pochodzenie pojazdu, sposób użytkowania, gdzie parkujesz (na ulicy, w garażu), padają pytania o przebieg… Raczej nikt, kto już korzystał z porównywarek, nie będzie zaskoczony formularzem.

Miłym akcentem są natomiast podpowiedzi – dowiesz się na przykład, gdzie dane informacje znajdują się w dowodzie rejestracyjnym.

Pierwszy krok jest najdłuższy, ale potem jest już z górki. W następnym kroku trzeba podać dane swojego ubezpieczenia OC. Zresztą – co tu dużo pisać, zobaczcie sami:

jak przebiegała Twoja historia OC?

Pamiętaj, że gdy odpowiadasz na pytanie dotyczące zniżki OC, wpisz tę zniżkę, którą masz aktualnie na polisie – nie zniżkę, którą, jak Ci się wydaje, otrzymasz teraz. A to dlatego, że rok bezszkodowej jazdy nie zawsze równa się 10% – w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych jest to 8%.

W kolejnym kroku porównywarka zapyta Cię o dodatkowe ubezpieczenia assistance lub NNW (jeśli chcesz je kupić, możesz to uzupełnić), a następnie uzupełniasz informację na temat właściciela pojazdu i możesz przejść do kalkulacji.

Nasza opinia: Wowpolisa.pl jako projekt porównywarki komunikacyjnej na pewno ma potencjał. Czy będzie trzecią siłą polskich porównywarek OC/AC? To się oczywiście jeszcze okaże. Na razie dla zachęty:

Nasza ocena: 8/10.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (2 głosy(ów) oddano)
Wowpolisa.pl, 10.0 out of 10 based on 2 ratings