Polisanarciarska.pl

Ponieważ jesteśmy w temacie ubezpieczeń turystycznych i ponieważ opisywaliśmy już jedną porównywarkę ubezpieczeń narciarskich, to może teraz pora na kolejną? Dziś na warsztat bierzemy serwis polisanarciarska.pl. Jak uzupełnić formularz, który tam się znajduje – o tym będzie w dalszej części artykułu.

Jeśli więc interesuje Cię porównanie najlepszych ubezpieczeń na narty (teraz lub w przyszłości), to koniecznie wejdź na stronę: https://www.polisanarciarska.pl/porownaj/. Uzupełnienie formularza zaczniesz od wskazania miejsca wyjazdu: Europa, USA i Kanada, Reszta Świata oraz Polska:

Wybierz kraj wyjazdu na narty

Pamiętaj bowiem, że standardowe ubezpieczenie zdrowotne z Polski nie będzie Cię chroniło przed skutkami wypadków na trasie narciarskiej… a już zwłaszcza, gdy snowboard lub narty uprawiasz ekstremalnie.

Następnie musisz uzupełnić daty wyjazdu wakacyjnego oraz poinformować swojego przyszłego ubezpieczyciela, czy wszyscy ubezpieczani znajdują się w Polsce. Jak w przypadku każdego ubezpieczenia turystycznego, tak i tutaj istnieje możliwość ubezpieczenia osoby, która już przebywa za granicą – pamiętaj jednak, że w takim przypadku ubezpieczyciel określi okres karencji (od jednego do nawet pięciu dni) i prawdopodobnie da zwyżkę.

W kolejnym pytaniu należy określić liczbę osób biorących udział w wyjeździe (jedna osoba, rodzina, wyjazd grupowy), a także określić daty urodzenia. Potem przechodzimy do zakresu ubezpieczenia. W przypadku polisy narciarskiej chyba najlepiej będzie zaznaczyć wszystkie opcje dodatkowe – każda z nich bowiem może okazać się konieczna. W pytaniu o uprawianie sportu należy oczywiście podać prawdę – pamiętaj, że nawet amatorskie uprawianie sportu będzie oznaczać zwyżkę, natomiast zaznaczenie tej opcji pozwoli Ci uchronić się przed ewentualnymi przykrymi konsekwencjami wypadków na stoku.

Kolejne pytania, jakie padają w formularzu, to:

  • zapytanie o to, czy któraś z osób jest w ciąży albo ciężko chora – pamiętaj, że jeśli zataisz tę informację, a zdarzenie będzie tego bezpośrednim skutkiem, to ubezpieczyciel może nawet nie wypłacić świadczenia!;

  • a także pytanie o ewentualny wyjazd do pracy.

Ostatnie pytanie wydaje się najistotniejsze – o zakres ochrony. Możesz wybrać od ochrony podstawowej aż do (jak to ładnie nazwano) VIP-owskiej. Chodzi o odpowiednio dobraną sumę ubezpieczenia do potrzeb. Widełek jest aż pięć, a praktyczne podpowiedzi powiedzą Ci, który wybrany zakres będzie najlepszy dla Ciebie:

dobierz zakres ochrony ubezpieczeniowej do swoich potrzeb

No i oczywiście – porównujemy. Twoim oczom ukaże się tabela wynikowa z posegregowanymi ofertami od najtańszej. Po kliknięciu na „Poznaj szczegóły” otrzymasz wgląd w zakres ubezpieczenia. Dlatego też – nie zawsze ta najtańsza polisa będzie dla Ciebie najlepsza! Najlepiej poznać zakresy wszystkich tych ubezpieczeń i dopiero podjąć decyzję. Oczywiście polisę narciarską możesz kupić przez internet, a umowa przyjdzie do Ciebie na adres e-mail.

Nasza opinia: do kupna ubezpieczenia narciarskiego w sam raz. Serdecznie polecamy wszystkim, którzy podczas śnieżnego szaleństwa chcą mieć komfort i bezpieczeństwo. Stąd też:

Nasza ocena: 10/10

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos oddano)
Polisanarciarska.pl, 10.0 out of 10 based on 1 rating